Melkveebedrijf Van den Hoecke
In het landelijke Laarne, nabij de afrit van de E17, ligt een grootschalig melkveehouderijbedrijf dat wordt uitgebaat door Steven Van den Hoecke, een landbouwer in hart en nieren, en zijn vrouw Tanja Van Poecke. Samen hebben zij twee kinderen, Warre en Wietse, die ook meehelpen met de zorg voor de dieren. Samson en Krush, twee boerderijhonden, en Poes maken eveneens deel uit van dit jonge gezin.

Een dag in het leven van het gezin Van den Hoecke ziet er net iets anders uit dan dat van een doorsneegezin. Al heel vroeg staat Steven op om de koeien te melken, terwijl Tanja hem ondersteunt voor hij naar het werk vertrekt. De koeien worden dagelijks twee keer gevoederd en geleid naar de prachtige omringende weilanden. Warre en Wietse zijn de jongste helpertjes en genieten met volle teugen wanneer ze mee mogen rijden op de tractor van hun vader.
Het bezoek
Tanja verzorgt de uitleg over de koeien en kalfjes, het voer en de machines. Vervolgens leidt zij de bezoekers rond op de boerderij. Wie dat wil, kan zelf kalfjes melk geven, koeien voederen en zelfs meerijden met de tractor.
De boerderij ligt in een landelijke omgeving, vlakbij fiets- en wandelroutes. Bij mooi weer is er de mogelijkheid om deze routes te verkennen. Een verrekijker is zeker handig, want de kans is groot dat er een kerkuil, blauwe reiger of andere natuurvogels te spotten zijn.
Tijdens de pauze kunnen de bezoekers genieten van pudding, rijstepap, ijs en kaas, allemaal gemaakt van verse koeienmelk. Ook een drankje wordt met liefde aangeboden door het gezin.

Extra's
- Het adres van de boerderij bevindt zich vlakbij de afrit van de E17 in Beervelde. De boerderij is ook goed bereikbaar met het openbaar vervoer; de bushalte ligt op ongeveer 400 meter van het bedrijf.
- Bezoekers van alle leeftijden zijn welkom. Het wordt aangeraden om laarzen of schoenen mee te brengen die vuil mogen worden, evenals kledij die tegen een stootje kan.
- Eventueel kan een verrekijker meegenomen worden voor wie graag de natuur rondom de boerderij wil verkennen.
Bezoektijden
Bezoekers kunnen een afspraak maken met Tanja of Steven. De duur van het bezoek wordt afgestemd op de wensen, maar er wordt aangeraden om zeker een halve dag voor het bezoek te voorzien.
Prijs
€ 4 p.p. voor een halve dag.
€ 5 p.p. voor een volledige dag.
Andere betrokken partners
Is jouw school gelegen in Oost-Vlaanderen? Dan kan je voor een bezoek aan dit bedrijf een extra Oost-Vlaamse subsidie van
€ 50 aanvragen, bovenop de tegemoetkoming van Melk4Kids! Om deze extra subsidie te ontvangen moet je je bezoek registreren via de website van 'Beleef de boerderij'.